Lidia Gnaciuc – 20 de ani de responsabilitate și devotament la S.A. „Apă-Canal Chișinău”
Din 2005, Lidia Gnaciuc activează în cadrul S.A. „Apă-Canal Chișinău” în calitate de contabil, ocupându-se zilnic de introducerea datelor și calcularea salariilor. Este o persoană responsabilă, perseverentă și dedicată misiunii de a contribui la buna funcționare și dezvoltare a întreprinderii.
Lidia consideră că munca ei și a colegilor este esențială:
? „Grija noastră este ca fiecare angajat să își primească salariul la timp.”
Pentru ea, cuvântul care definește cel mai bine întreprinderea este devotament – pentru că fiecare angajat, indiferent de profesie, își face munca cu dăruire și demnitate.
Este motivată de faptul că un salariu achitat la timp este un gest de respect față de colegii care, în ploaie și frig, veghează necontenit fluxul apei.
Lidia spune: „Erou nu este doar cel care primește aplauze, ci cel care muncește cu demnitate. Erou înseamnă să pui suflet în cele mai mici lucruri, făcute corect. Adevărații eroi știu că responsabilitatea este de a asigura servicii de apă și canalizare de calitate."
Mai multe detalii urmăriți pe pagina de Facebook. https://www.facebook.com/share/r/16Y162gGoD/